Antalya’nın En Meşhur İlçeleri

Kemer: Tabiatıyla, uzun ve benzersiz plajlarıyla, tarihi güzellikleriyle ve turistik mekanlarıyla  meşhurdur. Kemer, yeşil ve mavinin olağanüstü bir kompozisyonudur.

Alanya: Bir sahil kasabası olan Alanya, hem rahatlatan, hem heyecan ve maceraya davet çıkaran bir atmosfere  sahiptir. Şaheser Orta Çağ kalesi, nefis plajları ve açık hava faaliyetlerine uygun dağlık arazisiyle misafirlerine bir başka dünya sunmaktadır.

Belek: Belek, küçük ve tarzı olan bir dinlenme mekanıdır. Türkiye’de golfün başkenti haline gelmiştir. Öte yandan çok sayıda tarihi ve kültürel zenginlikle çevrilidir.

 

Side: Çarpıcı Akdeniz sahilinde dar bir yarımadada bulunan Side’nin tarihi binlerce yıl geriye gitmektedir.  Roma amfi tiyatrosu şehir merkezindedir.

Finike: Sakinlik arayanlar için biçilmiş kaftandır. Finike plajları Caretta Caretta deniz kaplumbağaları için önemli bir yumurtlama alanıdır. Sahilin kayalık kısımları ise nadir rastlanan Akdeniz foklarının sevdiği bir bölgedir. Yine de Finike’nin sembolü portakaldır.

Kaş: Küçük bir balıkçı kasabası olup, dalgıçlık ve yatçılığa elverişlidir. Helenistik döneme ait bir tiyatrosu ve çok sayıda tarihi mekanı vardır. Plajları kadar bir kısmı su altında bulunan mağaralarıyla ünlüdür.

Demre: Demre,  Aziz Nicholas’ın evinin bulunduğu Likya kenti Myra’dır. Myra Türkiye’nin en etkileyici ve iyi korunmuş tarihi kalıntılarını barındırmaktadır. Demre’nin köylerinde nar ve narenciye yetiştirilmektedir. Günümüzde çok sayıda meyve ve sebze yıl boyunca seralarda üretilmeye devam etmektedir.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp