Yabancılar Neden Antalya’dan Konut Alıyorlar?

2019 yılında 8.951 yabancı Antalya’dan ev satın almış, bölgede yerleşik yabancı sayısı %12 artmıştır. 2019’da yabancılara yapılan konut satışının %66’sı (29,808) İstanbul ve Antalya’dan yapılmıştır.

Geçimin Nisbeten Kolay Olması 

Antalya’da yaşam İstanbul’dan %24, Ankara’dan %13 daha ucuz! (Kaynak: www.expatistan.com) Buna mukabil,  kaliteli Türk ve yabancı markaların hepsi Antalya’da da satılmaktadır.

Harika Akdeniz İklimi

Koppen iklim sınıflandırmasına göre, Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Antalya’da yazlar sıcak ve kuru, kışlar yağmurlu ve nemli geçmekte, dört mevsim doyasıya yaşanmaktadır. Toros Dağları kuzey rüzgarlarına siper olarak Antalya’ya ulaşmasını engellemektedir. (Kaynak: www.weather-tr.com)

Akdeniz Diyeti

Akdeniz diyeti Antalya gibi Akdeniz’e  kıyısı olan kentlerde geleneksel olan sağlıklı bir yeme modelidir. Akdeniz diyeti tavuk, balık gibi lifli proteine, sebze, meyve, işlenmemiş tam tahıl, tohum ve yemişlere, zeytinyağına ağırlık vermektedir. Hepsini Antalya’da kolayca bulabilir, sağlıklı kalırsınız. (Kaynak: www.mayoclinic.org)

Merkezi Konum

Türkiye’nin Akdeniz kıyısındaki en büyük ve en merkezi kenti Antalya’dır.  Kentte havaalanı mevcuttur ve Avrupa’daki çoğu kentten Antalya’ya ulaşım son derece kolaydır. 2019 yılının 3. çeyreğinde Antalya Havaalanı “ACI Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen 5 Havaalanı” sıralamasında %12.5 büyümeyle 2. sırada yer almaktadır. (Kaynak: www.antalya-airport.aero)

Keyifli Yaşam

Antalya denizden yalnızca 50 metre yükseklikte, gölgesi cömert palmiyelerle çevrili bulvarları, ödüllü marinası ve şehir surlarının dibine konumlanmış, daracık sokaklar ve ahşap evlerle dolu tarihi Kaleiçi ile muhteşem bir kenttir.

Antalya’nın batısı (Kemer, Phaselis, Olympos, Finike, Arikanda, Demre, Kekova, Kaş, Kalkan, Patara, Xhantos) – İster sakin doğanın kollarına bırakın kendinizi ister yeni heyecanların peşine düşün bu kıyılarda, seçim size kalmış! Her koy, her körfez farklı  özellikler barındırmaktadır. Arkeolojik alanları keşfedebilir, mavi sulara dalabilir ya da pırıl pırıl  sahilde rahatlayabilirsiniz.

Antalya’nın doğusu (Perge, Belek, Aspendos, Köprülü Kanyon Milli Parkı, Selge, Manavgat, Side, Pamphylian Seleucia, Altınbeşik Mağarası Milli Parkı, Alarahan, Alanya) Geniş verimli düzlüklere paralel sonsuz kum plajları sizi bekliyor. Modern turistik tesisler, iyi korunmuş tarihi alanlar, güneş altında tüm cazibesiyle parlayan deniz size sayısız olanak sunmaktadır. (Kaynak: https://visitantalya.com)

Sanat, Kültür ve Eğlence

Antalya kültürel etkinlikler ve eğlence olanaklarıyla dolu bir kenttir. Antalya Güzel Sanatlar Galerisi kıymetli sergilere ev sahipliği yapmaktadır. Aspendos Açık Hava Tiyatrosunda uluslararası opera, bale performanslarına tanıklık etmek  ve senfoni orkestralarını dinlemek mümkündür.

Kaleiçi bölgesinde gece hayatı son derece renkli ve canlıdır. Her zevke  uygun  restoran, kafe, bar ve eğlence mekanını Kaleiçi’nde bulmak mümkündür.  Setur Marinaya yakın yüzen balık restoranlarında akşam yemeği eşsiz bir deneyim olabilir. Panoramik manzara için Tünektepe’deki tatil kompleksi biçilmiş kaftandır. Deniz dünyasını keşfetmek isteyenler Aqualand ve Aquapark’ı ziyaret edebilirler. 1996 yılında Konyaaltı’nda açılan Kültür, Sergi ve Kongre Merkezi cam piramit mimarisiyle cazibe merkezi olmaya devam etmektedir. (Kaynak: https://visitantalya.com)

Golf

Golf severler Türkiye’deki en modern tatil merkezlerinden biri olan Belek’deki Ulusal Golf Kulübünü mutlaka görmek isteyeceklerdir. Belek  Antalya’nın 40 km batısında yer alır ve 18 delikli golf sahalarının yanısıra 9 delikli sahalar ve akademik sahalar bakımından oldukça zengindir. Golf alanları çam ormanlarının arasında ve bölgenin en güzel plajına çok yakın mesafededir. (Source: https://visitantalya.com)

 

Sağlık Hizmetleri

Antalya’daki bütün sağlık kuruluşları Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenen yetkili birimlerdir. Kentte 16 devlet hastanesi, 31 özel hastane, 2 üniversite hastanesi mevcuttur.  Mart 2019 itibariyle, 2.925 uzman doktor,  2.298 pratisyen doktor, 1.207 diş doktoru, 1.334 eczane hizmet vermektedir. (Kaynak: www.antalya.gov.tr/saglik)

Geniş Gayrimenkul Portföyü

Antalya’da emlak marketi çok fazla seçenek sunmaktadır. Seveceğiniz evi kolayca bulabilirsiniz. Lüks rezidanslar kadar bütçeye uygun emlaklar da mevcuttur. Bütçenize göre ve beklentilerinize uygun  müstakil ev, villa ve apartman daireleri sizi bekliyor!

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp