BİTEZ

Bodrum’a 8 km. uzaklıkta olup minibüsle 15 dakikada, dilerseniz kestirme bir rotayı izleyerek, bir saatlik çok hoş bir yürüyüşle de ulaşabilirsiniz.

Doğanın, mavi ve yeşil bir cümbüş halinde alabildiğine coştuğu, bütün Türkiye’nin çok iyi bildiği, kültürümüze mal olmuş “Çökertme” türküsüne konu olmuş bu belde, sizi hemen güler yüzle karşılayacaktır.

Türküdeki trajik aşkın hüznü, artık yerini neşe ve dinginliğe bırakmıştır. Akdeniz insanının sıcaklığı ve misafirperverliğine, olağanüstü bir doğa ve deniz ekleyin. Kısa bir dolaşma sonrasında yöreye neden “Ağaçlı” da dendiğini hemen anlayacaksınız. Bitez, bölgenin en iyi korunmuş yeşil alanlarına sahip beldelerinden biridir. Göz alabildiğine uzanan mandalina bahçeleri ve zeytinlikler doğayla iç içedir.

Bodrum’a bağlı Bitez Beldesi’nde yaşları 800-1600 arasında değişen yaklaşık 200 zeytin ağacı tescillenerek koruma altına alınmıştır.

Yumuşak bir eğimle yavaşça derinleşen, pırıl pırıl suları, bütün koyu kaplayan geniş kumluk alanları ile denizi de son derece kendine özgüdür. Her yaştan insan için son derece eğlenceli bir deniz keyfi sunan sahil, bu özellikleri ile çocuklu aileler için eşsiz bir tatil yöresi haline getirmektedir.

Kışın oturanların sayısının oldukça azaldığı Bitez’de evler, bahçeler içinde yer alır. Bodrum’a çok yakın olan hem doğayla iç içe sakin bir hayat yaşamak, hem de Bodrumun hareketli hayatına yakın olma imkânınız var. Bitez koyu rüzgâr sörfü ve yelken sporları için tercih edilen bir beldedir.

Prev Post

AKYARLAR

Sonraki gönderi

GÖLTÜRKBÜKÜ

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp