Bahçe Dekorasyonu Önerileri

Vakit geçirmekten keyif aldığımız bahçelerin, insan psikolojisi üzerinde olumlu etkiler yarattığı bilinen bir gerçektir. Yapılaşmanın artması ile birlikte insanlar nefes alabilecekleri, dinginlik hissi yaratacak mekan arayışına girmiştir. Bahçeler bu ihtiyaçları karşılar nitelikteki huzurlu ortamlardır.

  1. Bahçe Dekorasyonunda Aydınlatma

Bahçelerde uygulanabilecek bazı aydınlatma fikirleri ile keyifli ortamlar elde edilebilmektedir. Gün batımından sonra aydınlatma devreye girecek ve muhteşem bir akşam geçirilmesini sağlayacaktır.  Bahçe dekorasyon çalışmalarında kullanılan duvar aplikleri veya fenerlerle arzu edilen köşelere vurgu yapılabilir. Bahçede gölet veya süs havuzu bulunması durumunda, bunların etrafında yapılabilecek çeşitli aydınlatma çalışmaları ile oldukça estetik görüntüler ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca LED aydınlatma unsurlarının bahçedeki bitkilerin dalları veya çiçekleri arasına, duvar saksılarına uygulanmasıyla bahçeye derinlik kazandırılabilir. Bahçelerin şık ve estetik görünmesini sağlamak amacıyla ağaçların üzerine dekoratif ağaç ampulleri sarkıtmak da etkili bir yöntemdir. Ağaç diplerine yerleştirilen LED projektörler de mekâna görsellik katmaktadır.

  1. Çakıl Taşları

Çakıl taşları günümüzde bahçelerde veya peyzaj düzenlemelerde sıklıkla kullanılan dekoratif unsurlar haline gelmiştir. Çakıl taşları herhangi bir kullanım alanını diğer alanlardan ayırmak amacıyla da  kullanılabilmektedir.  Ayrıca bitkileri birbirinden ayırmak veya bitki dip kısımlarında çeşitli model ve desenler oluşturmak amacıyla da  çakıl taşlarından faydalanılmaktadır.

  1. Dış Mekân Saksıları

Bahçelerde kullanılan saksılar mekâna görsellik katmaktadır. Farklı form ve renklerdeki saksılar oldukça zengin bir görsellik yaratmaktadır. Oluşturmak istediğiniz atmosfere uygun saksıları seçin, başka bir dünya yaratın.

  1. Sihirli Dokunuşlar

Bahçede oturma alanı bulunması durumunda bazı ufak dokunuşlar ile farklı etkiler yaratılabilmektedir. Oturma alanında kullanılabilecek renkli yastık, minder veya puflarla enerjik ortamlar elde edilebilir. Oturma alanı bulunmayan bahçelerde ise ahşap şezlonglar kullanılarak pratik çözümler sağlanmaktadır.  Değişik objeler ve aksesuarlar da bahçenize renk ve şıklık katacaktır. Zevkinize ve yaratıcılığınıza fırsat tanıyın.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp