Evden Çalışanlar İçin Dekorasyon Önerileri

Salgın sebebiyle evden çalışma imkanınız varsa ya da gündüz ofiste yetişmeyen işlerinizi tamamlamak üzere bir çalışma ortamına ihtiyaç duyuyorsanız aşağıdaki önerilere kulak verin.

  • Bilgisayar karşısında çalışma eyleminin en temel dekoratif bileşenleri nelerdir? Sandalye, masa ve aydınlatma. Herkes için esas bu üçlünün dışında kişisel objeler ve öznel seçimler çalışma alanınıza karakter katar. Fakat kullandığınız aksesuarların yoğunluğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Uzmanlar dağınık ve kalabalık görüntülerin insanın ruh halini olumsuz etkilediğine işaret ediyor.
  • Çalışma mekanınızın dekorasyonunda kullandığınız her renk, her form ve her obje genel bütün içinde bir ahenk oluşturmalıdır. Dikkat dağıtıcı değil odaklanmayı artıran bir dekorasyon seçilmelidir.

  • Çok küçük olmayan ama ortamı daraltacak kadar büyük de olmayan bir çalışma masası seçersiniz pişman olmazsınız. Sandalyenizin masayla uyumlu, orantılı ve ergonomik olması daha konforlu çalışmanıza katkıda bulunacaktır. Günümüzde oldukça popüler olan pirinç masa aydınlatmalarından bir tane edinebileceğiniz gibi, daha modern görünümlü ve kolayca yön değiştirebilen yeni nesil aydınlatmaları da tercih edebilirsiniz.
  • Çalışma köşelerinin kurgusunda alan değerlendirmesi oldukça önemlidir. Fonksiyonelliğin izinde, az ve öz seçimler yaparak mekândaki ferahlık hissini pekiştirmek gerekir. El altında tutmak istediğiniz kitaplar ve dergiler için masanızın kenarına yerleştirebileceğiniz bir sehpa veya komodin yeterli olacaktır.
  • Çalışma mekanınızı süsleyen bir bitkinin gelişimini gözlemlemek, onun yaşama azmine tanık olmak size enerji verecektir. Bitkiniz, elektronik cihazların radyasyonunu emerek daha sağlıklı bir çalışma ortamı da yaratacaktır.
  • Çalışma masanızın yakınına rahat bir dinlenme koltuğu yerleştirmek iyi bir fikir! Çalışmaktan ve sandalyede oturmaktan yorulduğunuzda, çayınızı ve kitabınızı alıp koltuğunuza geçebilir, biraz dinlendikten sonra masanızın başına geri dönebilirsiniz.

Size özgü bir çalışma ortamı yarattığınızda veriminizin ve keyfinizin katlandığına tanık olacak, yetiştirmeniz gereken işiniz olmadığında bile size huzur veren bu ortamda vakit geçirmeyi istediğinizi fark edeceksiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp