Evinizi Kısa Sürede Satmanız İçin Öneriler

  1. Semtinizde bulunan ve satışı gerçekleşmiş olan emsal nitelikteki evlerin satış değerlerini mutlaka öğrenin. Pazarlaması devam eden evlerin değerlerine göz atın. Bu araştırma size sahip olduğunuz emlak için değer belirlemenizde yardımcı olacaktır.
  2. Evinizin genel durumu ve bakımlı olup olmaması evinizi ne kadar kısa sürede satabileceğinizi belirleyen unsurlardan biridir. Alıcıda bırakılacak ilk olumlu izlenim, bir evin diğer satılık mülklere tercih edilmesini ve daha yüksek fiyata satılmasını sağlar.
  3. Evinizin artılarını ve eksilerini tarafsız bir gözle değerlendirin. Bu bakış açısı alıcı ile empati kurmanızı ve olumlu bir iletişimi mümkün kılacaktır.
  4. Ev satışında acele kararlar vermeyin. Sonradan zarar etmemek adına evin yakınlarına yapılacak olan bir proje olup olmadığını inceleyin. Mesela yeni metro hattı, alışveriş merkezi, hastane ya da yol gibi konutunuzun fiyatını etkileyecek projeleri takip edin.
  5. Girişimde bulunmanızdan itibaren 3 ay içinde emlak satışı gerçekleşmez ise gelen yorumları ve fiyat belirlemede kullandığınız bilgileri değerlendirin. Gayrimenkul fiyatını ve tanıtım kampanyanızı topladığınız yeni bilgiler ışığında güncelleyin.
  6. Alıcıların çoğunun şikâyet ettiği noktalardan biri internette gördüğü ev ile bizzat gezerken gördüğü ev arasında dağlar kadar fark olmasıdır. Bunun önüne geçebilmek için yapmanız gereken, ev ilanınızı görsellerle zenginleştirmek. Profesyonel yüksek çözünürlüklü, kaliteli fotoğraf çekimi, 3D çekimi ve ev videosu hazırlamak evi doğru anlatabilmek için önemlidir. Evinizin 3D çekiminin olması, potansiyel alıcıların evinizi internet üzerinden daha rahat ve defalarca gezmelerine imkan verir; karar vermelerini kolaylaştırır.
  7. Evinizin bulunduğu apartmanın girişine satılık ilanı koymak, bakkala, apartman görevlisine evinizin satılık olduğunu haber vermek, sadece önünden geçenlerin görebildiği mahallenin emlakçısına satılık ilanı vermek, bir evi satmak için yeterli değildir. Günümüzde internet teknolojisini kullanarak daha fazla alıcıya ulaşmak mümkün. İlanınızı klasik yöntemlere göre 10 kat daha fazla kişiye ulaştırarak evinizi daha hızlı satabilirsiniz.
  8. Güvenli ve hızlı bir ev satış süreci için profesyonel gayrimenkul danışmanlarından destek alın. Anlaşma ve tapu sürecinde profesyonellerden destek almak hem daha az zaman harcamanızı hem de daha güvenli bir satış süreci gerçekleştirilmesini mümkün kılar. Bu şekilde, satış sürecinden sonra başınız ağrımayacaktır.
  9. Profesyonellikten uzak ve sizi dikkate almayan gayrimenkul danışmanlarından uzak durun. Ancak evinizi satarken tek başınıza hareket etmeyi de tercih etmeyin. Büyük olasılıkla aksaklıklarla ve tatsız sorunlarla karşılaşırsınız. Yeni nesil, dürüst ve profesyonel danışmanları tercih edin.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp