Kepez’de (Masa Dağı & Duacı Köyü) Gayrimenkul Yatırımı ve Getirileri

Genel olarak Kepez’in, özellikle de Masa Dağı ve Duacı Köyü’nün yeni, huzurlu ve  nezih birer yaşam alanı haline geldiğinden bahsetmiştik.

(Bkn. https://www.evinizhazir.com/kepez-masa-dagi/ )

Türkiye’de emlak sektörü gelişirken Antalya ve bölgesi turistik olması nedeniyle bu gelişmelerden fazlasıyla faydalanmaktadır. Yurt içinden ve yurt dışından Antalya’da gayrimenkul almak isteyen yatırımcılar ciddi bir potansiyel oluşturmaktadır. Hem şehir hayatı hem doğayı birlikte yaşamak isteyenler, sakin, kaliteli ve sosyal aktivitesi yüksek bir yaşamı hedefleyenler için Antalya birinci sırada yer almaktadır.

Lider gayrimenkul bilgi şirketi REIDIN’ın verilerine göre yedi büyük şehir arasında Bursa’dan sonra Antalya yatırımın dönüşünde ikinci sırada yer almaktadır. Antalya’ya ilçeler bazında bakıldığında ise Kepez ilçesi verileriyle dikkat çekmektedir.

Emlak Endeksi verilerine göre Antalya’nın kira dönüş süresi ortalama 20 yıl iken Kepez bölgesi, 17 yıllık amortisman süresiyle genel ortalamadan daha kısa sürede yatırımcıya geri dönüş vadetmektedir. Kepez, Antalya’nın ilçeleri arasında en kısa kira dönüşüne sahip iki ilçeden biri durumundadır. Bölgede aktif rol alan mimarlar ve emlak danışmanları Kepez bölgesinin giderek gelişeceği görüşünü paylaşmaktadır. İlçede her bütçeye hitap eden satılık konut bulunduğundan, muhtelif seçenekler arasından tercih yapma imkânı bulunmaktadır.

2020 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Kepez ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 142.861 TL ile 238.100 TL arasında (ortalama  190.481 TL) olmuştur. Kiralanan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 684 TL ile 1.140 TL (ortalama 912 TL) arasında gerçekleşmiştir.

Turizmin özellikle son üç yıldır artan bir grafik izlemesiyle, Antalya’da yatırım yapmak, iklimden daha fazla faydalanmak isteyen yabancı ülke  vatandaşlarının da kente ilgisi artmaya devam etmektedir. Almanya, Rusya, İngiltere başta olmak üzere farklı yabancı ülke vatandaşları Kepez’deki projelerden konut satın almaktadır. Keza yabancı ülkelerde yaşayan ve ülkemizde yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımız da Kepez’deki projelere yoğun ilgi göstermektedir.

Huzurlu, doğayla iç içe ve nezih bir ortamda yepyeni bir yaşam kurmak için, Kepez’in yeni cazibe merkezi Masa Dağı’na ve Duacı Köyü’ne gelin ve bölgedeki modern, kaliteli ve özenli yerleşim projelerine alıcı gözüyle bakın! İster oturmak için ister kiraya vermek için bu bölgeden  gayrimenkul alanlar,   yatırımlarından pişman olmayacaktır.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp