Danışman adayları tarafından sık sorulan sorular

SIK SORULAN SORULAR 

GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI MAAŞLI BİR İŞ MİDİR? 

Gayrimenkul danışmanlığı maaşlı bir iş değil, yüksek oranlı gelir paylaşımı sistemi üzerine kurulu bir meslektir. Bireysel bir emlak ofisi açmanın yüksek maliyeti, kurumsal olmama ve diğer zorlukları yaşamadan EVİNİZ HAZIR kurumsal çatısı altında, düşük maliyetle müşterilerinize modern bir ofiste, profesyonel hizmet verebilme imkanına sahip olursunuz. Dolayısı ile maaş geliriniz olmaz, performansınızla doğru orantılı her işleminizden EVİNİZ HAZIR paylaşım oranları üzerinden, yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

GAYRİMENKUL DANIŞMANI NE İŞ YAPAR?

Gayrimenkul danışmanlarımız, çalışmaları için gerekli tüm bilgiler, yöntemler, stratejileri öğrenecekleri EVİNİZ HAZIR oryantasyon programına katılarak kariyerlerine başlarlar.

Eğitim sürecinin ardından, aktif şekilde çalışarak, satılık – kiralık portföyler edinirler. Portföylerine kattıkları mülkler, gayrimenkul danışmanlarımız tarafından, eğitimlerde anlatılan yöntemlerle pazarlanır ve işlem sonuna kadar tüm süreç yönetilir.

GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI TEKNİK BİLGİ VE BECERİ GEREKTİRİR Mİ?

Evet, işinizi layıkıyla yapabilmeniz için bir reklamcı bilgisine, profesyonel fotoğrafçılık bilgilerine, bilgisayar ve sosyal medya uzmanlığına, emlak kanunlarını bilmeye vb. Bir çok konuyu ve program kullanmanız gerekir.

Ancak endişe etmeyin bunların hepsini sizin yerinize şirket desteği kapsamında biz çözüyoruz. Sizler de böylece bölgenizdeki portföylere ve müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

 

EVİNİZ HAZIR GAYRİMENKUL ŞİRKET DESTEKLERİ NELERDİR?

 1. Kartvizit basılması
 2. Fotoğraf, video ve drone çekimi
 3. Reklam broşürü hazırlanması
 4. İlan sitelerinde yayınlanması
 5. Sosyal medyada yayınlanması
 6. Afiş ve yön tabelası temini
 7. Telefon iletişimi
 8. Ofis kullanımı
 9. Sözleşme ve hukuki destek
 10. Tapu işlemleri
 11. Satıcı yönlendirme
 12. Alıcı yönlendirme

 

EVİNİZ HAZIR GAYRİMENKUL ÇALIŞMA SİSTEMİ NASILDIR?

Bodrum yarımadasını 34 mahalleye böldük. Bütün Teknik bilgi gerektiren ve zaman alan konuları sizin üstünüzden alarak şirket merkezi tarafından yapıyoruz. Gayrimenkul uzmanları ise satıcı ve alıcı müşterilerine odaklanırlar. Her bir mahallede en fazla 2 bölge uzmanı istihdam edilir.

Şirket içi sinerji ve işbirliğini arttırmak için bütün portföyler, danışmanlar arasında o bölgenin uzmanına %50 paylaşım oranı ile refere edilir. Her bölge uzmanı kendi bölgesi ile ilgilenir. Şirket merkezine gelen portföyler ise herhangi bir paylaşım oranı alınmadan bölge uzmanlarına sırasıyla refere edilir.

YAPILAN SATIŞ KİRALAMA İŞLEMLERİNDE PAYLAŞIM ORANI NEDİR? 

EVİNİZ HAZIR satış işlemlerinde, satış bedeli üzerinden toplam %4+KDV hizmet bedeli, kiralama işlemlerinde ise 1 aylık kira bedeli + KDV hizmet bedeli alır. Danışmanlarımız tamamladıkları işlemlerinden kazanılan hizmet bedelinin %50 ini kendileri alırlar ve bu miktar danışmanlarımızın kazançları olur.

GAYRİMENKUL DANIŞMANI OLARAK NE KADAR KAZANIRIM?

Bu soruya net cevap vermek mümkün değildir. EVİNİZ HAZIR, danışmanlarına çalışmalarında başarılı olabilecekleri tüm gerekli imkanları, eğitimleri ve altyapıyı sunar. Kazancınız tamamen sizin performansınızla doğru orantılıdır.

EVİNİZ HAZIR çalışma sistemini eğitimlerde anlatıldığı gibi uygulayan, sistemli, disiplinli çalışan gayrimenkul danışmanları bu sektörde çok başarılı olmakta yüksek kazançlar elde etmektedirler.

GAYRİMENKUL DANIŞMANI OLMAK İÇİN TECRÜBE GEREKLİ MİDİR?

EVİNİZ HAZIR gayrimenkul danışmanı olmak için tecrübe gerekmez. Gerekli tüm eğitimler, başlangıçta oryantasyon sürecinde verilir. Şirket olarak verdiğimiz desteklerle işlerinizi oldukça kolaylaştırıyoruz. Böylece danışmanlarımız portföylerine daha iyi odaklanabiliyor.

EVİNİZ HAZIR GAYRİMENKUL DANIŞMANI OLDUĞUMDA BAŞLANGIÇ EĞİTİMİNE KATILMAM ZORUNLU MU?

EVİNİZ HAZIR her yeni başlayan gayrimenkul danışmanına başlangıç eğitimi zorunludur ve gereklidir.  Bu eğitimde satılık, kiralık portföyler nasıl edinilir, satıcılarla çalışma, pazarlama faaliyetleri, alıcılarla çalışma, satış kapama… vb ihtiyacınız olacak tüm gerekli bilgileri içermekte, size sadece eğitimde anlatılanları başarılı bir şekilde uygulamak kalmaktadır.

GAYRİMENKUL DANIŞMANI OLDUĞUMDA İŞİME YAPMAM GEREKEN YATIRIMLAR VE MALİYETLER NELERDİR?

Gayrimenkul danışmanı olarak EVİNİZ HAZIR, kendi işinizde çalışırken, her ticari işletmede olduğu gibi eğitim, işinizi tanıtım faaliyetleriniz, portföylerinizi çalışırken pazarlama faaliyetleriniz, EVİNİZ HAZIR marka ve ofis kullanımı gibi maliyetler vardır ve işinize yatırımlar yapmanız gerekir. Başarılı olduğunuzda ki kazanç potansiyelinin veya kendi bireysel bağımsız işletmenizi açmakla karşılaştırıldığında bunlar çok küçük yatırımlardır.

ARAÇ KULLANABİLMEM VE ARACIM OLMASI GEREKLİ Mİ?

Araç kullanabiliyor olmanız, aracınız olması veya temin edebiliyor olmanız çalışmalarınızı kolaylaştıran bir etkendir. Araç sahibi olmadan müşterilerinize beklenen düzey ve kalitede hizmet vermeniz çok zordur. Bu nedenle araç sahibi olmanız önemlidir.

EVİNİZ HAZIR GAYRİMENKUL DANIŞMANI OLARAK VERGİ MÜKELLEFİ OLMAM GEREKİR Mİ? 

EVİNİZ HAZIR danışmanları ile karşılıklı imzalanan, gayrimenkul danışmanlığı sözleşmesi ile resmi olarak çalışır. Bu nedenle gayrimenkul danışmanlarından, şahış şirketi açarak vergi mükellefi olmaları ve yasal mevzuat gereği taşınmaz ticareti yetki belgesini almak için gerekli yasal prosedürleri tamamlamaları istenir.

EVİNİZ HAZIR GAYRİMENKUL DANIŞMANI OLMAK İÇİN NASIL BAŞVURURUM, SÜREÇ NASIL İŞLER? 

İlanımızın tamamını eksiksiz okuyup, değerlendirip, gayrimenkul danışmanı olarak EVİNİZ HAZIR çatısı altında gayrimenkul danışmanı olmaya karar verdiğinizde, ilanımıza başvurunuzu yapınız.

Başvurunuz kısa sürede incelenecek, uygun bulunan adaylar ile kısa zamanda iletişime geçilecektir.

Kendi işinizi kurmak hayaliniz ise, girişimci ruha sahipseniz, patron baskısı altında çalışmaktan ve düşük gelirden sıkıldıysanız, kendi çalışma programınızı özgürce oluşturmak istiyorsanız, ,  yeni nesil profesyonel gayrimenkul şirketi olan EVİNİZ HAZIR hayallerinizi gerçekleştirmek için en doğru adrestir.

 

ŞİMDİ BAŞVURUN, EKİBİMİZE KATILIN, BİRLİKTE ÇALIŞALIM, BİRLİKTE KAZANALIM….

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp