1+1 Ev Dekorasyon Önerileri  

Son dönemde 1+1 daireler gözde yaşam alanları arasında yer almaya başladı. 90 metrekarelik dairelerden 50 metrekarelik dairelere kadar farklı boyutlarda stüdyo evler tasarlanıyor ve kolayca alıcı buluyor. Bu tarz daireler sadece tek yaşayanların değil, çiftlerin ve bekar ebeveynlerin de beğenisini kazanıyor.  

Bu tür dairelerde evi eşyaya boğmak iyi bir fikir değildir. İşlevsel ve az sayıda eşya ile hem konforlu hem huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz.  

Fildişi, bej, kirli beyaz, açık pastel tonlar gibi renkler evinizin daha geniş görünmesini sağlar. Duvar boyası olarak bu tonları tercih etmeniz fark yaratır.  

Uzun perdeler veya güneşlikler yerine daha çok stor ve pencere boyu perde seçmeniz iyi olur.  

Otantık kilimler ve sade orta boy halılar ortama sıcaklık katacaktır.  

Mutfak ve salon iç içe olduğunda mobilyaları akıllıca yerleştirmek suretiyle mutfağın alanını belirlemeniz mümkün olur. Unutmayın, sınırları her zaman duvarlar çizmez. 

Her dekorasyonun en önemli öğesi aydınlatmadır. Yerlere kadar uzanan, abartılı avizeler 1+1 daireniz için uygun değildir. Lampader, abajur ve spot aydınlatmanın evinize sihirli bir etkisi olacaktır.  

Balkon ve pencereler kadar dolap kapılarının da sürgülü olması yaşam alanınızı genişletecektir.  

Dolap kapılarından birinin aynalı olması ve/veya müsait bir duvarda boy aynası bulunması hem işinize yarayacak hem genişlik ve aydınlık algısı yaratacaktır.  

Aksesuarlarınızın abartılı ve sayıca çok olması 1+1 evlerde bir dezavantajdır. Sadelik birincil tercihiniz olmadır.  

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp