Alanya/Oba – Yerleşme ve Yatırım Olanakları

Oba, Alanya’nın doğusunda, yerel yaşamın ve turistik amaçlarla yöreye gelenlerin bir arada olduğu modern bir yerleşim bölgesidir. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisi sebebiyle biraz daha kalabalıklaşmaktadır. Denize ve Alanya’nın diğer bölgelerine yakındır. Uzun kumsalıyla Alanya’nın gözde yerleşim yerlerinden biridir.

Oba’da yaşam, yöre halkının yaşamını kolaylaştıracak şekilde düzenlenmiştir. Aradığınız her şeyi bulursunuz. Çok sayıda alışveriş noktası ve keyifli buluşmalara ev sahipliği yapan mekân mevcuttur. Pazartesi günleri giysi ve hediyelik eşya satılan bir pazar yeri de kurulmaktadır. Günlük hayatta herhangi bir şeyin eksikliğini hissetmezsiniz.

Palmiye ağaçları ve çiçeklerin eşliğinde sahilde yürüyüş yapabilir ya da sahil boyunca devam eden bisiklet yolunda bisiklete binebilirsiniz.

Oba’nın denize yakın konumu, su sporlarına meraklı olanlar bakımından elverişlidir. Ayrıca tenis ve futbol oynamak için de pek çok alan mevcuttur.

Oba, toplu taşıma imkanları bakımından Alanya’nın en elverişli bölgesidir. Merkezi konumu sebebiyle geçiş güzergahlarının ortasında yer alır. Nereye giderse gitsin hemen hemen her otobüsün yolu Oba’dan geçmektedir.

Oba, batı tarafında şehir merkezi ve doğusunda ise Tosmur, Kestel ve Mahmutlar bulunan Alanya’nın ideal noktalarından biridir.

Alanya’da yerleşik yaşamak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir bölge olan Oba’da yatırım yapmak önümüzdeki dönemde karlı kazanımlar elde etmenizi sağlayacaktır. Akdeniz kıyısına yakın bir yerleşim yeri olması Oba’yı değerli kılan özelliklerden biridir. Öte yandan, Oba’da yaşamak insanlar için büyük bir metropolde yaşamaktan farksızdır. Hem vatandaşlarımızın hem yabancıların Oba’ya ilgisi her geçen gün artmaktadır.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp