Gayrimenkul sektörüne yatırım yapmak isteyen müşterilerimizin, küçük yatırımlarını bir havuzda toplayarak; değerli, büyük arsalara yatırım yapıyoruz.Bu arsaların değerini kısa sürede arttırmak için de iş ortaklarımız olan, kendisini kanıtlamış inşaat firmalarına projeler yaptırarak, müşterilerimizin yatırımlarını 2 yıl içerisinde 2 veya 3’e katlıyoruz.

EVİNİZ HAZIR
YATIRIM PLANI
Yatırım Fonunun Toplanması DETAYLI BİLGİ Proje Arsasının Belirlenmesi EN UYGUN ARSANIN TESPİTİ DETAYLI BİLGİ landscape Tapuların Teslim Edilmesi HİSSEDARLARA TAPULARININ TESLİMİ DETAYLI BİLGİ Proje Konseptinin Geliştirilmesi DETAYLI BİLGİ Proje İnşaatının Başlaması DETAYLI BİLGİ Topraktan Satışın Başlaması TANITIM ve PAZARLAMA FAALİYETLERİ DETAYLI BİLGİ İnşaatın Tamamlanması SÖZLEŞME TARİHİNDEN İTİBAREN EN FAZLA 24 AYDIR. DETAYLI BİLGİ Kâr Paylarının Dağıtılması DETAYLI BİLGİ

1. Yatırım Fonunun Toplanması

Eviniz Hazır Yatırım Çemberi’nin fon toplama süresi 3 aydır. O dönemde toplanan fon miktarına uygun olarak yatırım gerçekleştirilecek olup süre uzatılmaz. Sözleşmelerin imzalanması ve yatırım tutarlarının şirket hesabına aktarılması bu basamakta gerçekleştirilir. En düşük yatırım payı 100.000 ₺ (Yüz bin Türk Lirası) olarak belirlenmiştir. Her dönemde asgari 10 milyon ₺’a ulaşmak hedeflenir.

2. Proje Arsasının Belirlenmesi

Yatırım fonunun oluşturulması süreci ile eş zamanlı olarak halihazırdaki arsa portföyümüze ek olabilecek arsaların tespiti yapılır. En uygun arsanın tespiti ile satın alma işlemleri başlatılır. Satın almanın gerçekleşmesini müteakip arsanın tapusu, yatırım oranlarına göre yatırımcıların üstüne yapılır. Böylece yatırımcının parası garanti altına alınır. Eviniz Hazır Yatırım organizasyon bedeli olarak %5 ücret almaktadır. Bu ücret arsalar yatırımcılara teslim edildiğinde tahsil edilir. Her yatırımcı, yatırımı oranında hak sahibi olduğunu gösteren tapu verilir.

3. İnşaat Firmasının Seçilmesi

Proje, kendisini kanıtlamış, yaptığı projelerle arsa değerini katlayan inşaat şirketlerine verilir. Yatırımcılar adına Eviniz Hazır Yatırım ile İnşaat şirketi arasında yatırımcıyı koruyacak şekilde profesyonel bir şekilde sözleşme yapılır. Bu sözleşme ile İnşaat Şirketinin şartnameye uygun olarak hızlı, kesintisiz bir şekilde projeyi bitirmesi sağlanır.

4. Proje Konseptinin Geliştirilmesi

Bölgede yaşayan insanların ihtiyacı, o bölgenin demografisi, bölge ekonomik yapısı, ulaşım imkanları vb. konular araştırılarak ve bölgede çalışan profesyonellerle işbirliği yapılarak en uygun proje belirlenir. Proje geliştirme sürecinde, Eviniz Hazır Yatırım yatırımcıları temsil eder ve İnşaat Şirketi ile beraber çalışır.

5. Proje İnşaatının Başlaması

Sözleşmelerin imzalanması, ruhsat alınması ve diğer yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesini müteakip zaman kaybetmeksizin proje inşaatına başlanır. Yatırım sahiplerinin proje inşaatının gidişatını takip edebilmeleri için web sitemizden kamera ile canlı yayın yapılır. Ayrıca inşaatı kontrol eden inşaat mühendisimiz tarafından proje hakkında aylık rapor sunulur.

6. Topraktan Satışın Başlaması

İnşaatın temelinin atılmasının üzerinden geçen 6. Ayda, proje satışları satış ofisimiz tarafından başlar. Yerli ve yabancı müşterilere, Eviniz Hazır Satış Ofisi Hizmeti, haftanın 7 günü kesintisiz olarak sürdürülür. Fiyat politikası, uzmanlarımız tarafından piyasa koşulları yakından takip edilerek rekabetçi olarak belirlenir.

7. İnşaatın Tamamlanması

İnşaatın tamamlanma süresi, inşaat firması ile sözleşme tarihinden itibaren maksimum 24 aydır. İnşaat firması tarafından, yapı denetim kontrolleri sağlanır, iş bitirme belgesi alınır, belediye iskân bürosu kontrolleri ve diğer kontroller sağlandıktan sonra iskanı alınarak ev sahiplerinin kullanımına sunulur. Ev sahiplerine törenle anahtar teslimi ve ev hediyeleri teslim edilir.

8. Kâr Paylarının Dağıtılması

Sistemimizde her yatırım aynı değerdedir. Sistemimizde 100.000 ₺ lik (Yüz bin Türk Lirası) yatırım da 1.000.000 ₺’lik (Bir milyon Türk Lirası) yatırım da aynı kazanç oranına sahiptir. Ne kadar yüksek oranda yatırım yaparsanız kazanç miktarınız o kadar büyük olacaktır. Yatırım çemberinin tamamlanması sonucu kâr payı dağıtımı, inşaatın bitip iskân alındığında yapılacak şekilde planlanır. Buradaki maksat Eviniz Hazır Yatırım Çemberi süresi olan 2,5 yılı aşmamaktır.