Alanya’da Yaşamaya Hazır mısınız?

Son yıllarda yerli ve yabancı yatırımcıların en çok rağbet ettikleri yerleşim yeri olarak göze batan Alanya, Antalya’nın gölgesinden çıkarak tek başına bir değer arzetmeye başlamıştır.

  • Alışverişten gece hayatına renkli bir yaşam tarzı sunmakta olan Alanya, Ruslar, Almanlar, İngilizler, Orta Doğulu ve Asyalı alıcılar da dahil olmak üzere dünyanın her yerinden birçok insana cazip gelen kozmopolit bir yerleşim yeri haline gelmiştir.
  • İnsanların başka bir ülkede mülk satın alırken deneyimledikleri en büyük zorluk, dil engelidir. Alanya’nın turizm ve yabancı konut satış pazarındaki köklü itibarı, yerli halkın çeşitli dilleri konuşmasından da kaynaklanmaktadır.

  • Alanya, Antalya Havalimanı’na arabayla iki saat uzaklıktadır. Antalya Havalimanı, her yıl dünyanın dört bir yanından uçuşlarla milyonlarca yolcuya hizmet sunmaktadır. Yaz aylarında, Türkiye’nin diğer köşelerine aktarmalı uçuşlar için 40 dakikalık sürüş mesafesindeki Gazipaşa Havalimanı da kullanılmaktadır. Alanya ayrıca ülkenin doğusundan batısına uzanan D400 karayolu üzerinde yer almaktadır. Deniz yoluyla gelenler için modern bir yat limanına ve limanlara sahiptir.
  • Türkiye emlak piyasasının en büyük cazibesi, satın alma maliyetlerinin diğer birçok ülkede olduğundan çok daha düşük olmasıdır.
  • Alanya’da, lüks ve şık konutlar inşa edilmekte, ancak bilhassa topraktan satın alma olanağı sağlanan projelerde, ilk alıcılar için cazip fiyatlar sunulmaktadır. Bu bakımdan Alanya önemli bir potansiyele sahiptir.
  • Alıcılar, kıyı sahil beldelerinden Toros Dağlarına kadar uzanan 102 mahalle arasından seçim yapabilmektedir. En popüler yerler, Bektaşlar, Yeşilöz, Tosmur, Oba, Avsallar, İncekum, Kestel, Kargıcak Köyü, Cikcilli, Konaklı ve Mahmutlar’dır.
  • “Turkuaz sahil” veya “Türk Rivierası” olarak bilinen Türkiye’nin güney kıyı şeridi, yıl boyu süren muhteşem bir iklim, sağlıklı beslenme ve çoğu insanın hayalini kurduğu bir yaşam tarzını bir arada yasama imkanı sunmaktadır.
  • Emlak piyasası son derece hareketlidir. Her ay yüzlerce ev alınıp satılmaktadır.
  • Alıcılar çeşitli yatırım tercihleri arasından seçim yapabilirler. 1+1 residence da çok katlı villa da alıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp