Hygge Dekorasyon – I

1. Danimarka’dan ithal “Hygge” tarzı, keyifli olma ve ufak şeylerden mutluluk duyma, iyilik hali olarak tanımlanmaktadır. Hygge tarzı dekorasyon Danimarka sınırlarını aşarak Avrupa ülkelerinde benimsenen bir akım haline gelmiştir. Evinde keyifli ve huzurlu bir ortam yaratmayı kim istemez ki?

2. Hygge tarzının ana fikri, basit şeylerden tat almaktır. Anda olmak ve andan zevk almak esastır: sabah kahvesinden, açık pencereden esen meltemden, kuş seslerinden. Hygge felsefesi, ev dekorasyonunda da az, işlevsel ve kullanımı kolaydan yanadır. Fazlalıklardan kurtulmanın ruhunuza, fazlalıkları satın almamanın kesenize iyi geleceğini siz de göreceksiniz.

 

3. Danimarkalılar ormanı içeri davet ederler. Nasıl mı? Ahşap objeler, ahşap mobilyalar, yaprak, dal, kozalak aksesuarlar, cam, metal ve taş dokular doğanın parçası olduğumuzu her an hatırlatır bize. Eviniz ne kadar tabiatı yansıtırsa, ruhunuz o kadar huzur dolar!

 

4. Hygge ortamın olmazsa olmazı mumlardır. Floresanların altında mı titreşen mumların loşluğunda mı bir akşam yemeği sizin tercihiniz? Hele bir de çıtır çıtır yanan şöminenin dibinde çay içip, dostlarınızla sohbet etme imkânınız varsa, her şeyi bir yana bırakıp anın tadını çıkarın.

Daha fazla bilgi edinmek isteyenler için kaynak önerisi:

https://www.kitapyurdu.com/kitap/hygge-ciltli-amp-danimarkalilarin-mutluluk-sirri/447409.html&filter_name=hygge

Sonraki gönderi

Hygge Dekorasyon – II

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp